Lista aktualności Lista aktualności

BiegamBoLubię Lasy Czerniawka 2017

Nadleśnictwo Jarosław wraz z Gminą Laszki w dniu 30 września 2017 miało przyjemność organizacji i goszczenia na swoim terenie imprezy biegowej- III edycji BiegamBoLubię Lasy.

Na zaproszenie leśników do biegania w uroczym kompleksie lasów leśnictwa Czerniawka i Tuchla, odpowiedziały liczne grupy biegowe Jarosławska Grupa Biegowa Sokół,  Wichura Jarosław, Run Run Oleszyce, Biegomania Lubaczów, Akademia Sportu Lubaczów oraz liczni amatorzy sportów biegowych niezrzeszeni w klubach. Trzecia edycja biegu dochowała się licznego grona wiernych uczestników ponad 110 osób  i można śmiało stwierdzić że organizatorzy dochowali się wiernego grona sympatyków a z roku na rok grono systematycznie rośnie. Wraz z biegaczami przybyły osoby towarzyszące –rodziny, które w oczekiwaniu na wyniki sportowe mogły zwiedzić obiekt szkółkarski, zwiedzić urokliwy zakątek zbiornika retencyjnego, odbyć spacery po grzybodajnych uroczyskach leśnych, zapoznać się z ofertą edukacyjną Nadleśnictwa. Wspaniała pogoda, dobre nastroje oraz przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Miękiszu Nowym jadło- podane przez gospodynie w Strojach Ludowych podbiły podniebienia i serca wszystkich uczestników i osób towarzyszących.  A jakimi strawami można zasłużyć na  aplauz i entuzjazm publiczności ten tylko się dowie kto przybędzie  na IV edycję zawodów na którą Nadleśniczy Tadeusz Ogonowski zaprasza w roku 2018.

Trzecia edycja Biegu odbyła się jak co roku na tych samych trasach 6 i 12 km . Każdy sportowiec uczestniczący kolejny raz mógł porównać swoje osiągnięcia wzrost  formy i kondycji, wziąć udział w  sportowej i przyjaznej rywalizacji. Dzięki sympatykom biegów zwłaszcza z wyżej wymienionych grup biegowych wszyscy możemy uczyć się, że oprócz rywalizacji sportowej liczy się atmosfera i wsparcie  kolegów i koleżanek którzy swoją przygodę z biegami zaczynają, nawet jeżeli są to biegi mniej liczące się prestiżowo ale mające swój urok i atmosferę. Od roku 2015  kiedy wystartowała I edycja biegu BBL Lasy taką atmosferę tworzą wolontariusze i współorganizatorzy biegu z Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Organizatorzy szczególne podziękowania składają Panu Przemkowi Paszko z JGB Sokół za profesjonalny komentarz  sportowy i wsparcie duchowe na finiszu  kierowane do każdego uczestnika zmagań.

Organizatorzy i współorganizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w biegu, sponsorom którzy swoimi upominkami nagrodzili i uświetnili  zarówno zwycięzców biegu jak również loterię nagród dla uczestników biegu.

Wyniki i osiągnięcia przedstawiamy poniżej.

Kategoria Open Kobiety: 6 km

1.  FERENC Beata          Biegomania Lubaczów                           29:27,51

2.  BLAJER Elżbieta        Rzeszów                                                 33:24,88

3.  KRAJEWSKA Anna    Święte                                                     34:57,30

Kategoria Open Mężczyźni: 6 km

1.  TOMASZEWSKI Maciej     JGB ''Sokół'' Jarosław                       23:16,00

2.  MOTYKA Kamil                  JGB ''Sokół'' Jarosław                       24:05,53

3.  PUKAS Tomasz                  Run Run Oleszyce                            24:15,80

Kategoria Open Kobiety: 12 km

1.  SANOK Aleksandra              Raz się żyje                                   54:31,04

2.  SZABLAN Wioletta               JGB ''Sokół'' Jarosław                    57:55,33

3.  MŁODZIŃSKA Małgorzata   Biegomania Lubaczów                1:02:17,38

Kategoria Open Mężczyźni: 12 km

1.   KAWALERSKI Kamil  Resovia Rzeszów                                    43:44,72

2.   BANAŚ Mateusz        JGB ''Sokół''   KPP Jarosław                    43:47,72

3.   Dorota Zbyszek          Run Run Oleszyce                                   49:49:69

 

Pełna lista wyników na stronie:  http://timekeeper.pl/wyniki/

 

Tekst:  A. Sobota