Lista aktualności Lista aktualności

II MIĘDZYNARODOWE AGRO-TARGI WSCHÓD

W dniach 9 – 10 czerwca 2018 roku na terenie Gminy Radymno w miejscowości Skołoszów odbyły się II Międzynarodowe Targi Agro Wschód.

Targi Agro  Wschód to kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę prezentują producenci maszyn rolniczych, producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Organizatorzy swoją ofertę kierowali również na rynek wschodni.

Nadleśnictwo Jarosław zostało zaproszone do udziału w targach. Na naszym stoisku wystawienniczym  zwiedzający mogli zapoznać się z walorami przyrodniczo – turystycznymi nadleśnictwa , prowadzoną gospodarką leśną, wystawą narzędzi pracy w leśnictwie z przeszłości a także z metodami pozyskania żywicy sosnowej z przed ponad 25 lat ( narzędzia żywiczarskie ). Dużą popularnością cieszyły się prezentowane eksponaty zwłaszcza te prezentowane pod mikroskopem np: leśny celebryta kornik drukarz. W formie promocji leśnictwa rozdawane były różne foldery i gadżety  z Nadleśnictwa Jarosław, Leżajsk i Krasiczyn. W drugim dniu wystawy rozdawaliśmy w ramach promocji sadzonki jodły , świerku , sosny , buka i dębu  ze szkółki kontenerowej Nadleśnictwa Oleszyce. Zainteresowanie sadzonkami było bardzo duże , rozdaliśmy wszystkie .

W opinii zwiedzających a także innych wystawców  nasze stoisko uchodziło za najładniejsze i najciekawsze, jednocześnie potwierdziło konieczność częstego spotykania sie leśników ze społeczeństwem, które pragnie takich spotkań i informacji o lesie od osób które z pierwszej reki mogą wyjaśnić problemy lasu i środowiska naturalnego.