Asset Publisher Asset Publisher

„Choinka Nadziei”.

W dniu 19.12.2018 na terenie miasta Jarosław oraz Gminy Laszki, jak co roku została przeprowadzona ogólnopolska akcja „Choinka Nadziei”.

Na naszym terenie współorganizatorami akcji są Lasy Państwowe, Fundacja Ekologiczna „Arka" oraz Szkoła Podstawowa w Makowisku.

Pracownicy Nadleśnictwa Jarosław wspólnie z  uczniami VI klasy Szkoły Podstawowej w Makowisku wraz z nauczycielem Panią Małgorzatą Zyga odwiedzili dwie  placówki pomocy społecznej: Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn wraz z Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu oraz Dom Pomocy Społecznej w Wysocku.

Uczniowie przedstawili jasełka i śpiewali kolędy, dzieci zostały miło przyjęte i nagrodzone brawami. Po części artystycznej pracownicy Nadleśnictwa Jarosław przekazali bezpłatnie choinki oraz złożyli serdeczne życzenia świąteczne. Bardzo miłym i wzruszającym akcentem było podzielenie się opłatkiem.

W okresie świątecznym, kiedy samotność odczuwa się najbardziej, „Choinka Nadziei" dla ludzi chorych, starszych bądź wykluczonych ze społeczeństwa jest jak promyk nadziei na lepsze jutro.

Akcja ma na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby chorych i starszych ludzi. Wspólne kolędowanie wzbudziło falę pozytywnych emocji wśród podopiecznych placówek. Uśmiech i łzy szczęścia były najlepszym dowodem na to, iż tego typu akcje są potrzebne nam wszystkim.