Asset Publisher Asset Publisher

III MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE

16 czerwca 2012r. w Jabłonicy Ruskiej odbyły się III Mistrzostwa dla pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie w wędkarstwie spławikowo-gruntowym. Zawodnicy rywalizowali na trzech stawach, gdzie łowili głównie karpie. W zawodach uczestniczyło 62 leśników w 25 drużynach.

16 czerwca 2012r. w Jabłonicy Ruskiej odbyły się III Mistrzostwa dla pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie w wędkarstwie spławikowo-gruntowym. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa działające przy nadleśnictwach Lutowiska i Dynów.
Zawodnicy rywalizowali na trzech stawach, gdzie łowili głównie karpie, ale trafiały się również płocie, karasie, ukleje i krąpie. W zawodach uczestniczyło 62 leśników w 25 drużynach.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Dariusz Żurek z Nadleśnictwa Kańczuga. Mateusz Kocur z Nadleśnictwa Strzyżów zajął drugie miejsce. Natomiast trzecie miejsce zajął pracownik Nadleśnictwa Jarosław – Janusz Dejniak, który jednocześnie złowił największą rybę na całych mistrzostwach – karpia ważącego 4,22 kg.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna Strzyżów II w składzie: Sławomir Rachwał, Mateusz Kocur i Roman Kula, która uzyskała 44 punkty. Drugie miejsce zajęła drużyna Lutowiska I, w składzie: Dariusz Lizun, Michał Szczerbicki i Grzegorz Ćwieluch, zdobywając 54 pkt.. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Kolbuszowa I, w składzie: Mariusz Kobylarz, Janusz Halat i Stefan Wodczyc, uzyskując 61 punktów.

Z pracowników Nadleśnictwa Jarosław nagrody zdobyli również: Piotr Świąder – drugie miejsce w konkurencji na największą liczbę złowionych ryb - łowiąc 15 ryb, Janusz Dejniak - pierwsze miejsce w kategorii największej ryby – karp 4,22 kg, Łukasz Miara - trzecie miejsce w kategorii największej ryby– karp 2,44 kg.