Asset Publisher Asset Publisher

21 czerwca na strzelnicy sportowej LOK w Mielcu w ramach warsztatów strzeleckich rozegrano VI Zawody o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie w strzelaniu z broni krótkiej. Głównym organizatorem było Nadleśnictwo Mielec.

Celem spotkania było szkolenie z zakresu posługiwania się bronią palną oraz instruktaż dotyczący bezpieczeństwa podczas strzelania. Szkolenie przeprowadził Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP.  Sprawdzian praktycznych umiejętności posługiwania się bronią palną przyniósł wiele emocji. To właśnie jarosławska drużyna okazała się  najlepszą zdobywając  260 punktów na 300 możliwych, drugą lokatę uzyskała drużyna z Nadleśnictwa Komańcza(257punktów) przed drużyną z Nadleśnictwa Oleszyce (251 punktów).

Najlepszym strzelcem wśród leśników okazał się Arkadiusz Kaczmarczyk z Nadleśnictwa Komańcza, który uzyskał 95 punktów na 100 możliwych. Drugą lokatę uzyskał przedstawiciel Nadleśnictwa Jarosław Hubert Balicki z wynikiem 92 punktów, trzeci zaś był Stanisław  Rydzik z NadleśnictwaLeżajsk z wynikiem 91 punktów.

Rozegrano też konkurencję „VIP Leśnik" w strzelaniu do tarczy wojskowej. Najlepszym okazał się Andrzej Sobota  przedstawiciel tutejszego Nadleśnictwa  z wynikiem 95 punktów na 100 możliwych, przed ubiegłoroczną zwyciężczynią Dorotą Magusiak (92 punkty)z Nadleśnictwa Komańcza i Januszem Bobik (85 punktów) z Nadleśnictwa Lesko.

Rywalizacja była zacięta o czym świadczą nieznaczne różnice w zdobytych wynikach. Gratulujemy.

Więcej o warsztatach i wyniki